W niedziele rozpoczęła się kalendarzowa wiosna, a co za tym idzie powinniśmy zacząć przygotowywać nasze obuwie na tą pogodę. Powoli odchodzimy od kozaków, zastępując je trampkami, półbutami, czy adidasami. Dlatego warto zaopatrzyć się we wkładki wiosenne, których wybór w naszym asortymencie mamy naprawdę szeroki od filcowych po lateksowe, czy skórzane. 

W ofercie przygotowanej dla Państwa posiadamy: wkładki filcowe o grubości 4 mm i o grubości 5 mm – wkładki te ze względu na niską cenę są dość popularne. Swoje zastosowanie znajdują przede wszystkim w obuwiu roboczym, czy gumofilcach.

Wkładki filcowe 4 mm Wkładki filcowe 5 mm
Wkładki filcowe 4 mm Wkładki filcowe 5 mm

Do wkładek filcowych zaliczamy również wkładki podgumowane, które również zostały wykonane z włókniny filcowej jednak są one nakrapiane gumą, dzięki czemu nie przesuwają się w obuwiu. Niektórzy stosują tą wkładkę jako wkładkę masującą, wkładając ją do buta odwrotnie. W naszej ofercie wkładki podgumowane występują w dwóch kolorach: białym i czarnym.

Wkładki podgumowane białe Wkładki podgumowane czarne
Wkładki podgumowane białe Wkładki podgumowane czarne

Kolejnymi wkładkami, które są najczęściej kupowane przez naszych klientów są wkładki lateksowe. Wśród nich możemy wyróżnić wkładki: Odor Stop, Activ Aloe, Sanitized i Actifresh, Air Sport oraz wkładki korkowo lateksowe. Wkładki Odor Stop wykonane zostały z miękkiej pianki lateksowej nasączonej węglem aktywnym. Do jej zalet zaliczamy pochłanianie potu oraz zanik nieprzyjemnych zapachów. Ze względu na swoje właściwości najczęściej wybierane są do obuwia sportowego. Często również stosowane są w obuwiu krytym. Wkładki Activ Aloe również wykonane zostały z pianki lateksowej, która zawiera skoncentrowany środek aloesowy. Jak sami dobrze wiemy aloes działa zbawiennie na rany i właśnie dzięki zastosowaniu tego środka, wkładka działa przeciwzapalnie, zmniejsza obrzęki oraz pomaga usuwać martwy naskórek. Wkładki Activ Aloe swoje zastosowanie mają w każdym obuwiu krytym, również w sportowym. Kolejnymi wkładkami wykonanymi z pianki lateksowej są wkładki SanitizedWkładki te zostały nasączone środkiem dezodorującym, który ma na celu uchronić nas przed powstawaniem nieprzyjemnych zapachów. Zapewnia stopom higieniczność oraz chroni przed powstawaniem w obuwiu grzybów i bakterii, które mają w butach idealne warunki do rozwoju. Wkładki Sanitized bardzo często używane są w obuwiu sportowym, ale tak jak pozostałe wkładki lateksowe, sprawdzają się w każdym obuwiu krytym. Wkładki Actifresh również bardzo popularne wkładki lateksowe, neutralizujące zapach w obuwiu. Wkładki Air Sport wykonane zostały z pianki lateksowej nasączonej węglem aktywnym oraz siatki dystansowej. Dedykowane są przede wszystkim osobom aktywnym sportowo. Wkładki zapewniają wysoki komfort użytkowania obuwia, a wszystko to dzięki siateczce, która pod naciskiem stopy na podłoże ugina się, a następnie wraca do pierwotnego stanu. Polecana jest zarówno do obuwia sportowego, ale również dobrze się sprawdzi w obuwiu krytym. Wkładki korkowo lateksowe składają się z pianki lateksowej nasączonej węglem aktywnym oraz naturalnego korka. Tak jak poprzednie wkładki nasączone węglem aktywnym, tak i ta posiada właściwości neutralizującego nieprzyjemny zapach w obuwiu. Wszystkie te wyżej wymienione wkładki lateksowe cechuje miękka pianka lateksowa, która doskonale amortyzuje stopę w obuwiu o cienkiej podeszwie oraz na twardej i nierównej powierzchni. Należy jednak pamiętać, aby wkładki wymieniać co 2-3 tygodnie, wtedy możemy być pewni właściwości posiadanych wkładek.

Wkładki Odor Stop Wkładki Activ Aloe Wkładki Sanitized
Wkładki Odor Stop Wkładki Activ Aloe Wkładki Sanitized
Wkładki Actifresh Wkładki Air Sport Wkładki korkowo-lateksowe
Wkładki Actifresh Wkładki Air Sport Wkładki korkowo-lateksowe

Bardzo popularne również w naszym sklepie są wkładki skórzane z węglem aktywnymDziałają one przeciwpotnie oraz neutralizują nieprzyjemny zapach. Zapewniają elegancki wygląd w obuwiu. Polecane w szczególności do obuwia wyjściowego.

Wkładki skórzane
Wkładki skórzane

Do wkładek wiosennych zaliczamy również wkładki wojskowe, zwane także plastikowymi. Dzięki zastosowaniu plastiku (polietylenu) wkładki są bardziej odporne na zgniecenia. Dzięki zastosowanej kratce zapobiegają poceniu się stóp oraz chronią stopy przed chorobami grzybowymi. Wkładki często stosowane są również jako wkładki naprawcze w uszkodzonym obuwiu.

Wkładki wojskowe
Wkładki wojskowe

Pamiętajmy, że aby wkładki posiadały swoje właściwości, aby dobrze chroniły nasze stopy przed bakteriami i grzybami, należy je regularnie wymieniać zgodnie z zaleceniami producenta. W ten sposób działamy na korzyść swojego zdrowia, zdrowia swoich stóp!

Related products

Wkładki do butów sportowych

Wkładki do butów Actifresh

Rad-But
119
4,26 zł
Wkładki przeciwpotne oraz przeciwbakteryjne.
36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
Wkładki do butów sportowych

Wkładki do butów Activ Aloe

Rad-But
120
4,41 zł
 Wkładki przeciwpotne, łagodzące, zapachowe DOSTĘPNA NA ZAMÓWIENIE
36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46
Wkładki do butów zimowe

Wkładki do butów korkowo lateksowe

Rad-But
124
5,00 zł
Są to wkładki przeciwpotne, przeciwbakteryjne i ocieplające.
36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
Wkładki do butów sportowych

Wkładki do butów Sanitized

Rad-But
118
4,62 zł
Wkładki przeciwpotne i przeciwbakteryjne.
36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki.