Wkładki do obuwia – jakie mają przeznaczenie?

Najważniejszym czynnikiem nakłaniającym nas do stosowania wkładek do obuwia powinna być higieniczność. Poprzez długotrwałe stosowanie jednych wkładek nasze stopy zostają narażone na wystąpienie bakterii i grzybów. Obuwie jest idealnym miejscem na ich rozwój. Nasze stopy się pocą przez co występuje wilgoć, do tego dodać temperaturę i mamy idealne środowisko dla bakterii i grzybów.

Kolejnym czynnikiem, który powinien namówić nas na zmianę wkładek jest eliminacja nieprzyjemnego zapachu stóp w obuwiu. Wszystko to wiąże się z temperaturą jaka występuje w obuwiu. Stopa poci się wytwarzając nieprzyjemny zapach, dlatego tak ważne jest wymienianie wkładek. Dla osób, które borykają się z nadmiernym poceniem zostały stworzone wkładki, które mają za zadanie zmniejszyć potliwość.

Wkładki mają za zadanie także absorbować stopę przy zetknięciu z twardym i nierównym podłożem, zapewnić stabilizację stopy, gdy chodzimy po śliskiej powierzchni, a także uzyskać miękkość pod stopami.
Podsumowując wkładki do butów powstały z myślą o zapewnieniu naszym stopom komfortu użytkowania obuwia.

 

Jakie są rodzaje wkładek?

Zapewnienie komfortu stopom stało się dla ich użytkowników priorytetem, dlatego stworzono wkładki komfortowe. Dla osób borykających się z różnymi schorzeniami i deformacjami stóp powstały wkładki ortopedyczne i sensomotoryczne. Tym razem skupimy się na wkładkach komfortowych.
Na rynku mamy dostępnych wiele ich rodzajów. Pierwszym typem, który chcemy Wam przedstawić jest wkładka higieniczna. Stosowana jest przy nadmiernej potliwości oraz u osób, u których występuje problem grzybicy oraz ran stóp. W takich przypadkach zalecane są wkładki antybakteryjne i antygrzybiczne, do których należą wkładki SANITIZEDACTIFRESH i ACTIV ALOE. Wkładki niwelujące nieprzyjemny zapach to wkładki z węglem aktywnym tzw. ODOR STOP.

Wkładki Sanitized Wkładki Actifresh Wkładki Activ Aloe
Wkładki Sanitized Wkładki Actifresh Wkładki Activ Aloe
Wkładki Odor Stop Wkładki skórzane
Wkładki Odor Stop Wkładki skórzane

Kolejnym typem są wkładki ocieplające. Mają one za zadanie zapewnić stopom ciepło w okresie jesienno-zimowym, gdy na dworze jest wietrznie, wilgotno i mroźnie. Stosowane są u osób, u których często i szybko marzną stopy, a także u osób uprawiających sporty zimowe. Do wkładek ocieplających zaliczamy wkładki filcowealutermicznewełniane i ALU GOLD 

Wkładki filcowe Wkładki alutermiczne Wkładki wełniane
Wkładki filcowe Wkładki alutermiczne Wkładki wełniane

Kolejny typ występujący na rynku to wkładki żelowe. Są bardzo często stosowane przez sportowców w obuwiu. Sprawdzają się również w butach na wysokich obcasach. Dzięki zastosowanemu żelowi twardość wkładki jest porównywalna do twardości tkanki tłuszczowej, która występuje w podeszwowej stronie stopy.

Related products

Wkładki do butów sportowych

Wkładki do butów Actifresh

Rad-But
119
4,26 zł
Wkładki przeciwpotne oraz przeciwbakteryjne.
36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
Wkładki do butów sportowych

Wkładki do butów Activ Aloe

Rad-But
120
4,41 zł
 Wkładki przeciwpotne, łagodzące, zapachowe DOSTĘPNA NA ZAMÓWIENIE
36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46
Wkładki do butów - Standard

Wkładki do butów Alu Gold

Rad-But
113
5,54 zł
Są to wkładki ocieplające.
36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
Wkładki do butów sportowych

Wkładki do butów Sanitized

Rad-But
118
4,62 zł
Wkładki przeciwpotne i przeciwbakteryjne.
36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki.