Wkładki do obuwia – jakie mają przeznaczenie?

Najważniejszym czynnikiem nakłaniającym nas do stosowania wkładek do obuwia powinna być higieniczność. Poprzez długotrwałe stosowanie jednych wkładek nasze stopy zostają narażone na wystąpienie bakterii i grzybów. Obuwie jest idealnym miejscem na ich rozwój. Nasze stopy się pocą przez co występuje wilgoć, do tego dodać temperaturę i mamy idealne środowisko dla bakterii i grzybów.

Kolejnym czynnikiem, który powinien namówić nas na zmianę wkładek jest eliminacja nieprzyjemnego zapachu stóp w obuwiu. Wszystko to wiąże się z temperaturą jaka występuje w obuwiu. Stopa poci się wytwarzając nieprzyjemny zapach, dlatego tak ważne jest wymienianie wkładek. Dla osób, które borykają się z nadmiernym poceniem zostały stworzone wkładki, które mają za zadanie zmniejszyć potliwość.

Wkładki mają za zadanie także absorbować stopę przy zetknięciu z twardym i nierównym podłożem, zapewnić stabilizację stopy, gdy chodzimy po śliskiej powierzchni, a także uzyskać miękkość pod stopami.
Podsumowując wkładki do butów powstały z myślą o zapewnieniu naszym stopom komfortu użytkowania obuwia.

 

Jakie są rodzaje wkładek?

Zapewnienie komfortu stopom stało się dla ich użytkowników priorytetem, dlatego stworzono wkładki komfortowe. Dla osób borykających się z różnymi schorzeniami i deformacjami stóp powstały wkładki ortopedyczne i sensomotoryczne. Tym razem skupimy się na wkładkach komfortowych.
Na rynku mamy dostępnych wiele ich rodzajów. Pierwszym typem, który chcemy Wam przedstawić jest wkładka higieniczna. Stosowana jest przy nadmiernej potliwości oraz u osób, u których występuje problem grzybicy oraz ran stóp. W takich przypadkach zalecane są wkładki antybakteryjne i antygrzybiczne, do których należą wkładki SANITIZED, ACTIFRESH i ACTIV ALOE. Wkładki niwelujące nieprzyjemny zapach to wkładki z węglem aktywnym tzw. ODOR STOP oraz skórzana. 

 

                           Wkładki Sanitized                                                Wkładki Actifresh                                           Wkładki Activ Aloe

      

         Wkładki Odor Stop                                                          Wkładki skórzane                   

Kolejnym typem są wkładki ocieplające. Mają one za zadanie zapewnić stopom ciepło w okresie jesienno-zimowym, gdy na dworze jest wietrznie, wilgotno i mroźnie. Stosowane są u osób, u których często i szybko marzną stopy, a także u osób uprawiających sporty zimowe. Do wkładek ocieplających zaliczamy wkładki filcowe, alutermiczne, wełniane i ALU GOLD.

  

                              Wkładki filcowe                                       Wkładki alutermiczne czarne                                           Wkładki wełniane

Kolejny typ występujący na rynku to wkładki żelowe. Są bardzo często stosowane przez sportowców w obuwiu. Sprawdzają się również w butach na wysokich obcasach. Dzięki zastosowanemu żelowi twardość wkładki jest porównywalna do twardości tkanki tłuszczowej, która występuje w podeszwowej stronie stopy.

Na rynku istnieje jeszcze szerszy podział wkładek do obuwia. My jednak przedstawiliśmy Wam wkładki najczęściej spotykane, uniwersalne, które będziecie mogli zastosować w praktycznie każdym obuwiu. Wszystko to dla Waszego komfortu i wygody.

Comments (0)

No comments at this moment

New comment

You are replying to a comment

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki.