Dobór odpowiednich akcesorii do obuwia

To pytanie zadaje sobie większość kobiet, które uwielbiają chodzić w wysokich obcasach. Co należy zrobić, aby nasze stopy nie odczuwały bólu po wielogodzinnym chodzeniu w szpilkach? Najlepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie akcesoriów obuwniczych.

W zależności od obuwia oraz miejsca, w którym odczuwamy największy ból należy wybierać odpowiednie akcesoria do butów. Dla niektórych z nas problemem jest pięta, gdzie najczęściej sztywna część obuwia obciera nam nogi. W takich przypadkach najlepiej sprawdzą się zapiętki do butów. Do szpilek zalecamy zapiętki żelowe lub skórzane, które po wklejeniu zapewnią estetyczny wygląd. Zapiętki do obuwia sprawdzą się również kiedy obuwie jest odrobinę za duże, zmniejszając wolną powierzchnię.

zapiętki filcowe białe zapiętki filcowe szare zapiętki filcowe czarne
Zapiętki filcowe białe Zapiętki filcowe szare Zapiętki filcowe czarne
zapiętki skórzane zapiętki żelowe
Zapiętki skórzane Zapiętki żelowe

Kolejnymi akcesoriami do butów, które również polecane są do szpilek są półwkładki do obuwia. Mają one za zadanie amortyzację przedniej części stopy, na którą jest największy nacisk w tego typu obuwiu. Przy chodzeniu zapobiegają przesuwaniu się stóp do przodu, dzięki czemu chodzenie w szpilkach jest mniej bolesne. Najczęściej stosowanymi półwkładkami są półwkładki żelowe i skórzane. Popularność zdobywają również półwkładki wykonane z pianki lateksowej o różnych właściwościach. Półwkładki z węglem aktywnym zwane również odor stop neutralizują nieprzyjemny zapach w obuwiu. Z kolei pianka nasączona aloesem ma za zadanie łagodzenie podrażnień oraz zapewnienie przyjemnego zapachu aloesu. Kolejnym rodzajem półwkładek jest półwkładka actifresh, która ma działanie przeciwpotne. Również często stosowana jest półwkładka sanitized, która dodatkowo ma działanie bakteriobójcze. W zależności od problemu, jaki posiadamy należy odpowiednio wybrać półwkładkę.

Półwkładki Sanitized półwkładki Actifresh półwkładki Activ Aloe
Półwkładki Sanitized Półwkładki Actifresh Półwkładki Activ Aloe
półwkładki korkowo-lateksowe półwkładki Air Sport półwkładki Odor Stop
Półwkładki korkowo-lateksowe Półwkładki Air Sport Półwkładki Odor Stop
Półwkładki skórzane półwkładki żelowe półwkładki żelowe samoprzylepne
Półwkładki skórzane Półwkładki żelowe Półwkładki żelowe samoprzylepne

W obuwiu na wysokim obcasie możemy również zastosować wkładkę żelową, która amortyzuje stopy oraz zapewni im odpowiedni komfort. Często wybierane są również wkładki skórzane, które zagwarantują estetyczny wygląd oraz dzięki formule węgla aktywnego zapewnią neutralizację nieprzyjemnego zapachu w obuwiu.

wkładka żelowa wkładka skórzana
Wkładki żelowe Wkładki skórzane

Pamiętajmy, że wybór odpowiednich akcesoriów obuwniczych zapewni naszym stopom zdrowy i piękny wygląd. Dbajmy o komfort naszych nóg!

Related products

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki.