Akcesoria obuwnicze powstały dla zapewnienia naszym stopom większego komfortu użytkowania obuwia. Do akcesoriów obuwniczych zaliczamy m.in.: półwkładkipodpiętki i zapiętki

Półwkładki cieszą się ogromną popularnością głównie wśród kobiet. Najczęściej stosowane są w obuwiu na wysokim obcasie. Stopa w takim obuwiu narażona jest na ból poprzez nacisk ciała na palce. W butach na wysokim obcasie zwłaszcza tych z wolnymi palcami stopa często ucieka i się ślizga.
W podanych powyżej sytuacjach najlepiej sprawdzą się półwkładki. W szczególności polecane są półwkładki żelowe i skórzane.

półwkładki żelowe samoprzylepne półwkładki żelowe półwkładki skórzane
Półwkładki żelowe samoprzylepne Półwkładki żelowe Półwkładki skórzane

Kolejnym asortymentem wchodzącym w skład akcesorii obuwniczych są podpiętki. Bardzo częstym problemem jest towarzyszący ból pięt powstały na skutek obciążenia pięty przez ciało, a także poprzez użytkowanie obuwia, które posiada niską, bądź twardą podeszwę. W takich sytuacjach najlepiej sprawdzą się podpiętki. Mają one za zadanie odciążyć oraz podnieść piętę. Stosowane są również, aby zniwelować różnicę w długości kończyn. Rozróżniamy różne rodzaje podpietęk: korkowe, korkowo-skórzane, lateksowo-skórzane. Wybór jest naprawdę duży.

Podpiętki korkowe Podpiętki korkowo-skórzane Podpiętka latex-skóra
Podpiętki korkowe Podpiętki korkowo-skórzane Podpiętki lateksowo-skórzane

W obecnych czasach wiele osób boryka się z ostrogą piętową. Dla takich osób użytkowanie obuwia jest ciągłym bólem, dlatego aby ten ból zniwelować powstały podpiętki z wyciętym specjalnie na tę dolegliwość miejscem.

Podpiętki korkowo-skórzane na ostrogi Podpiętki lateksowo-skórzane na ostrogi
Podpiętki korkowo-skórzane na ostrogi Podpiętki lateksowo-skórzane na ostrogi

 

Obtarte stopy są bardzo częstą dolegliwością podczas noszenia butów, dlatego aby temu zaradzić należy korzystać z zapiętek, które mają za zadanie uchronić nas przed tymi problemami. Zapiętki polecane są również do utrzymania obuwia, kiedy jest ono odrobinę za duże. Najczęściej stosowane są zapiętki skórzaneżelowe bądź filcowe.

zapiętki skórzane Zapiętki żelowe
Zapiętki skórzane Zapiętki żelowe
zapiętki filcowe białe zapiętki filcowe szare zapiętki filcowe czarne
Zapiętki filcowe białe Zapiętki filcowe szare Zapiętki filcowe czarne

Jeśli borykacie się z którymś z problemów zachęcamy do skorzystania z naszych akcesoriów, które pomogą Wam uporać się ze zmęczonymi i obolałymi stopami.

Related products

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki.